Sukces kardiochirurgów dziecięcych
28 gru 2016
Pierwsza w Polsce operacja wszczepienia samorozprężalnej zastawki mitralnej u 2-letniej dziewczynki z zapaleniem wsierdzia na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku.
Konferencja Nowotwór a ciąża
13 gru 2016
9 i 10 grudnia 2016r. obyła się w Sopocie już III Ogólnopolska Konferencja Matka i Dziecko we Współczesnym Świecie „Nowotwory a ciąża”. Jak co roku został przygotowany interesujący program naukowy, w którym znalazło się wiele aktualnych tematów dotyczących chorób nowotworowych występujących u ciężarnych. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń z różnych ośrodków naukowych i klinicznych. Konferencji miała charakter interdyscyplinarny, dostarczając wiedzy współczesnej i jednocześnie przydatnej w codziennej praktyce zawodowej. Mamy nadzieję, że okazało się ono wartościowe pod względem edukacyjnym,szczególnie dla tych Koleżanek i Kolegów, którzy pragną poszerzyć praktyczne umiejętności z dziedziny opieki nad ciężarną onkologiczną. Dziękujemy Uniwersytetowi Zdrowia z Warszawy za możliwość współorganizacji Konferencji.
UWAGA !!!
12 gru 2016
W związku z informacją otrzymaną od operatora telefonii stacjonarnej firmy LoVo S.A.( która obsługuje Spółkę COPERNICUS Podmiot Leczniczy) o pracach polegających na przebudowie kanalizacji teletechnicznej, w nocy z 13 na 14 grudnia 2016 w godzinach 00:01 do 06:00, wystąpi przerwa w dostępie do usług w Szpitalu św. Wojciecha polegających na braku łączności z miastem z telefonów stacjonarnych. Za utrudnienia przepraszamy.
Święty Mikołaj odwiedził Kopernika
07 gru 2016
6 grudnia po raz kolejny obchodziliśmy święto patrona Szpitala im. Mikołaja Kopernika. I jak co roku odwiedził nas święty Mikołaj, który przyjechał z worem prezentów dla naszych małych pacjentów.